Zioła na alergię

Okres od początku wiosny do pełni lata jest zmorą dla wszystkich tych, którzy cierpią na katar alergiczny. Oprócz stosowanych lekarstw, odczulania się, można też spróbować naturalnych metod, które nawet jeśli nie pomogą, to na pewno nie pogorszą sytuacji. Jednym ze sposobów jest spożywanie olejku z nasion czarnuszki. Dobrą wiadomością jest to, że przeprowadzone badania potwierdzają jej działanie, a u chorych zauważono zmniejszenie objawów również astmy i kataru siennego. Rośliną wykorzystywaną w leczeniu alergii pokarmowej jest krwawnik.

Ma on zbawienny wpływ na trawienie i cały układ pokarmowy. Oprócz krwawnika, cenne właściwości posiada też dziurawiec. Działa bakteriobójczo i przeciwzapalnie, wzmacniając układ krwionośny. W zależności od rodzaju alergii, należy stosować różne zioła. Przyczyną alergii jest wzmożona nadwrażliwość organizmu na drobnoustroje, bakterie i wirusy.

Jest to wywołane różnymi czynnikami, takimi jak branie antybiotyków, palenie papierosów, gwałtowne zmiany w sposobie żywienia, ale znaczny wpływ ma też podłoże genetyczne. Należy być uważnym przy stosowaniu ziół, bowiem czasem mogą one kolidować z zażywanymi tabletkami. Konieczne jest poinformowanie lekarza o wszystkich środkach, które stosujemy, po to, aby nie wywołać niepożądanej w organizmie reakcji. Alergia jest niezwykle dokuczliwą przypadłością, nieraz znacznie utrudniającą normalne funkcjonowanie. Zioła mogą osłabić jej objawy, jednak najlepsze w tym wypadku jest kompleksowe działanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *