Zioła antynowotworowe

Dobrą wiadomością dla tych, którzy walczą z rakiem powinien być fakt, że w wyniku przeprowadzonych badań na Uniwersytecie Thomasa Jeffersona udowodniono, że niektóre zioła mają sile właściwości antynowotworowe. Oczywiście ważna jest profilaktyka u osób będących w grupie podwyższonego ryzyka. Wśród cierpiących na łagodne odmiany nowotworu zaobserwowano znaczną poprawę.

Trochę inaczej wygląda sytuacja z nowotworami złośliwymi. W tym przypadku zioła mają pełnić funkcję pomocniczą. Ich główne działanie opiera się na odtruwaniu organizmu i podnoszeniu odporności.

Zioła mają właściwości antyoksydacyjne, co pozwala na pozbycie się z ciała wolnych rodników, które powodują powstanie nowotworu. Badania przeprowadzone na zwierzętach laboratoryjnych potwierdziły działanie nasion czarnuszki. Doszło nie tylko do zmniejszenia się guza, ale też ilości przerzutów.

Czarnuszka działa bardzo łagodnie przez co jej stosowanie jest praktycznie pozbawione skutków ubocznych. Przy nowotworze płuc warto pić wywar z huby brzozowej czarnej i białej. Istotne znaczenie ma też spożywanie produktów o działaniu antyoksydacyjnym, takich jak brokuły, jabłka, pomidor, aronia.

Oczywiste jest, że same zioła to jednak za mało. Terapia antynowotworowa opiera się na chemioterapii i radioterapii. Kluczem jest też odpowiednia dieta, bogata w witaminy i minerały.

Należy też zrezygnować ze starych nawyków, jak picie alkoholu i palenie papierosów. Przede wszystkim jednak ważne jest nasze nastawienie do choroby, wiara w jej wyleczenie i chęć do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *