Zioła-lekarstwa dla seniorów

Osoby starsze, chcąc nie chcąc, muszą przyjmować odpowiednie lekarstwa. Jednak ze względu na ich sporą ilość często występują efekty uboczne i liczne powikłania. Wymienić można chociażby Geriatryczny Zespół Jatrogenny, który powoduje 20% zgonów osób starszych.

Alternatywą, albo chociaż uzupełnieniem mogą być zioła. Rośliny działają na wiele sposobów, mogą więc zastąpić kilka różnych medykamentów. Jest to niewątpliwie pocieszenie dla wszystkich tych, którzy zmuszeni są zażywać wszelakie lekarstwa.

Sporo właściwości posiada miłorząb japoński. Przeprowadzone badania potwierdziły jego pozytywny wpływ na osoby cierpiące na chorobę Alzheimera. Aktywizuje on pracę mózgu a także poprawia koncentrację i pamięć.

Często występującą u osób starszych dolegliwością jest słabe serce. Nieleczone objawy, takie jak duszności, ciągłe zmęczenie, mogą doprowadzić do niewydolności krążenia. W zależności od stopnia nasilenia stosuje się różne metody leczenia.

W początkowej fazie choroby poleca się stosowanie kwiatu i owocu głogu. Roślina ta doskonale stabilizuje ciśnienie tętnicze. Kolejnym ziołem wartym uwagi jest ziele nawłoci.

Wspomaga ono krążenie, chroni serce a także uszczelnia ściany naczyń włosowatych. Dla poprawy witalności osób starszych i schorowanych poleca się żeń- szeń. Dzięki licznym mikro i makroelementom, witaminom i pierwiastkom działa on energizująco i wzmacniająco na organizm.

Wyżej wymienione zioła można zasuszyć i spożywać w postaci naparu, jednak w aptece występują one w skondensowanej postaci w różnych połączeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *