Krótka historia medycyny naturalnej

nowy produkt Avamys 1mg/500 stanowi alternatywę do mocniejszych leków produktem polecanym przez klientów jest Oilatum mydło dla każdego rodzaju skóry

Medycyna naturalna, zwana też ziołolecznictwem czy fitoterapią znana jest ludzkości od kilku tysięcy lat. Jej początek datuje się na ok. 2000 lat p.n.e.

a za miejsce narodzin uznać można Babilonię i Asyrię. To jednak w starożytnym Egipcie nastąpił rozwój tej dziedziny. Rośliny hodowane były przy świątyniach, a leczeniem zajmowali się kapłani. W Europie, prym w tej dziedzinie wiedli Grecy. Wiele koncepcji przejęli oni jednak od Egipcjan.

Ciekawostką jest, że zioła sprzedawane były w miejscach, zwanych po grecku „apotheke”, stąd wywodzi się dzisiejsze słowo „apteka”. W średniowieczu, ziołolecznictwem zajmowali się benedyktyni, którzy w swoich przyklasztornych ogródkach uprawiali cenne rośliny. Postacią, która mocno wpłynęła na rozwój tej dziedziny był Paracelsus. Jego metody przetwarzania roślin umożliwiły wydobycie z nich aktywnego składnika, a dzięki temu narodziły się dwie nowe dziedziny nauki: fitochemia i farmakognozja. Obecnie ziołolecznictwo znowu cieszy się sporym zainteresowaniem.

Wydawane są książki, które zawierają informacje o roślinach, nieraz rosnących w naszych własnych ogródkach, a posiadających cenne właściwości. Ich znajomość może okazać się niezwykle przydatna w codziennym życiu. Zioła mogą uleczyć nie tylko chwilowe przeziębienia, ale też przewlekłe dolegliwości. Nie można jednak zapominać, że należy stosować je regularnie, na przykład w postaci herbatek. To kusząca alternatywa w czasach wszechobecnej w wielu produktach chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *