ProSzkliwo dla dzieci BENLYSTA

Niestety zarazić się rotawirusem, to tak jak w wielu różnych chorobach zakaźnych, bardzo łatwa droga. W przypadku dzieci do zakażenia dochodzi w dużych grupach, czyli oczywiście w żłobku, czy przedszkolu. Maleństwa, które nie chodzą jeszcze na takie zajęcia bez problemu mogą złapać wirusa od swojego rodzeństwa.

W sytuacji, gdy dojdzie do zakażenia jednego dziecka, narażonych na chorobę są wszyscy domownicy, czy kontaktujące się z nim osoby. Dlatego bardzo ważne jest w takich sytuacjach przestrzeganie zasad higieny, bez żadnych wyjątków. Częste mycie rąk po skorzystaniu z toalety, ale również po każdym przewijaniu dziecka.

Niestety bardzo wysoki stopień zakażenia jest związany z kontaktem z kałem dziecka. Rotawirus może być w nim obecny jeszcze przez kilka dni po ustąpieniu choroby. Dlatego po zmianie pieluszki, należy ją niezwłocznie szczelnie zapakować w specjalnym woreczku i wynieść do śmieci.

To samo dotyczy używanych w tym czasie ubranek, które z pewnością zostaną wybrudzone. Warto w takich momentach ubierać chorego maluszka w stare rzeczy, których nie będzie nam szkoda wyrzucić. Natomiast, jeśli zdecydujemy się na ich pranie, należy to robić w wysokiej temperaturze.

Pilnowanie, aby dziecko nie wkładało rączek do buzi, odkażanie wszelkich zabawek czy innych codziennych przedmiotów, z którymi miała kontakt osoba zarażona, to ciężka praca. Jednak każda mama zrobi wszystko, nawet jeśli nie ma stuprocentowej pewności, że uchroni pozostałych domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *