Zioła na stres

Żyjesz w napięciu, nie możesz spać, miewasz częste bóle głowy? Nieustanny stres może być przyczyną wielu poważnych chorób, w tym związanych z sercem. Zamiast sięgać po środki farmakologiczne, warto spróbować naturalnych metod, które nie niosą ze sobą efektów ubocznych. Ziołowa kuracja antystresowa trwa zwykle od czterech do sześciu tygodni.

Wśród ziół stymulujących poziom stresu można wymienić arcydzięgiel, czarny bez, melisę, pokrzywę, dziurawiec i wiele, wiele innych. Mają one działanie uspokajające, wzmacniające a także poprawiające koncentrację. Część z nich wpływa też na przemianę materii, łagodzi migreny i ułatwia zasypianie.

Z ziół można robić nie tylko herbatkę, ale również wykorzystać jako składnik w różnego rodzaju daniach i przekąskach. Dobrym pomysłem jest też zrobienie inhalacji z wcześniej przygotowanej mieszanki ziół zalanej wrzątkiem. Oczyszcza ona bowiem drogi oddechowe i działa kojąco.

Lawendę można wykorzystać do kąpieli. Dzięki jej niezwykłemu zapachowi i właściwościom obniży się nasz poziom stresu. Olejek z liści melisy świetnie nadają się do masażu ciała.

Powoduje on odprężenie nie tylko fizyczne, ale też psychiczne. Większość ziół można zakupić w skondensowanej formie w aptece lub sklepie zielarskim. Dobrze jednak, poza spożywaniem tabletek, pić też napary.

Należy jednak pamiętać, aby zioła kupować w sprawdzonych miejscach, od sprawdzonych dostawców. Istotny jest też ich sposób przechowywania, muszą być to suche, ciemne miejsca. W przeciwnym wypadku zioła tracą swoje właściwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *