Czy szczepienia gwarantują pełną ochronę

Niestety chyba nie ma na rynku preparatu, który w stu procentach dawałby gwarancję na zapobieganie jakiejkolwiek chorobie, czy łagodzeniu jej objawów. Jednak w przypadku zastosowania szczepionek przeciw rotawirusom, możemy w wyniku przeprowadzonych wielu badań stwierdzić, że są one skuteczne. Niezależnie od wybranej dawki, dwóch czy trzech szczepień, badania wskazują na stuprocentową ochronę przed zachorowaniem na tego typu chorobę.

Dodatkowo uzyskane wyniki wskazują, że  dziewięćdziesiąt procent osób, które przyjęły szczepionki, nie zachorowały na rotawirusową biegunkę. Tak wysokie procentowe wyniki świadczą o bardzo dużej skuteczności i ochronie. Dodatkowo producenci tych preparatów podkreślają długotrwały dobroczynny wpływ tych substancji na organizm dziecka.

Otóż działanie szczepionek może utrzymywać się dłużej niż trzy lata, gwarantując tym samym jeszcze większą skuteczność w zapobieganiu rozwojowi choroby. Należy jednak pamiętać, o tym, że istnieje wiele czynników wirusowych oraz bakteryjnych, a także wielu czynników pokarmowych, które mogą być przyczyną wywołania biegunki. Nie mają one nic wspólnego z ciężką postacią rotawirusowych dolegliwości, w związku z tym nie można ich ze sobą łączyć, czy też stwierdzać nie skuteczność szczepień.

Ponieważ typowe stosowane szczepienia przeciw rotawirusom wpływają tylko i wyłącznie na tego typu szczepy wirusowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *