Zioła na zdrowe oczy

groźna żółtaczka immunologiczna atakuje równiez układ odpornościowy

W erze wszechobecnych komputerów, ważne jest aby chronić nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Zaczerwienienia, podrażnienia, pieczenie czy niedowidzenie utrudniają nam normalne funkcjonowanie. W przypadku poważniejszych schorzeń jak na przykład zaćma czy jaskra należy szybko odwiedzić okulistę i podjąć leczenie. Jeśli jednak cierpimy na nieco lżejsze dolegliwości jak jęczmień, kurza ślepota, zapalenie spojówek, warto sięgnąć po naturalne środki. Dobrze jest stosować napary z bławatka, świetlika i rumianku.

Działają one przeciwzapalnie i łagodząco. Zmniejszają obrzęk i dobrze wpływają też na zmęczone oczy. Nagietek lekarski sprawdza się w przypadku łzawienia dzięki swoim bakteriobójczym właściwościom. Aby przyrządzić napar należy zalać wrzątkiem zioła, odczekać aż wywar wystygnie, a następnie czystym, jałowym gazikiem przemywać oczy. Gazik może być też użyty jako kompres, należy go wtedy pozostawić na skórze na kilka minut.

Kompresy łagodzą i zmiękczają skórę wokół oczu, usuwają też zmęczenie. Warto je przyrządzać ze skrzypu polnego, róży czy prawoślazu. Podkrążone oczy i cienie pod nimi niweluje okład z mięty. Istotne jest, aby pod żadnym pozorem nie trzeć oczu i nie przenosić na nie dodatkowych bakterii. Należy chronić je przed kurzem i wycierać tylko czystym ręcznikiem.

Dobrze jest też wzbogacić dietę o owoce i warzywa zawierające dużo witaminy A i C. W przypadku jęczmienia pod żadnym pozorem nie wyciskać samemu ropy, gdyż może to mieć bardzo poważne konsekwencje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *