Zioła dla Pań

Większość kobiet obawia się okresu menopauzy, który zaczyna się już w okolicach 45 roku życia. W organizmie zachodzą wtedy duże zmiany, które objawiają się uderzeniami gorąca, drażliwością i wzmożoną potliwością. Jest to spowodowane obniżeniem się poziomu estrogenu we krwi. Z pomocą przychodzą zioła, które warto stosować przed rozpoczęciem terapii hormonalnej. Najważniejsze są jednak regularne wizyty u lekarza i częste badania.

Aby złagodzić dolegliwości okresu klimakterium poleca się stosowanie preparatów na bazie ziela pluskwicy i szyszki chmielu. Mają one podobne działanie do estrogenów. Łagodzą nerwowość i nadmierną potliwość. Istotne jest też to, że nie mają żadnych efektów ubocznych. Szyszki chmielu rozwiązują również kłopoty z zaśnięciem.

Często pojawiającym się problemem w okresie menopauzy jest osteoporoza. Jej rozwojowi zapobiegają wspomniana już pluskwica i soja. Kobiety mające problem z zajściem w ciążę mogą pić napar składający się z różnego rodzaju ziół. Między innymi z liści pokrzywy, macierzanki, rumianku, dziurawca i melisy. Ważne jest też spożywanie pokarmów bogatych w witaminę E i C.

Kobiety, które chcą mieć piękną cerę powinny szczególnie przyjmować tabletki zawierające ziele skrzypu polnego. Poprawia on kondycję nie tylko skóry, ale też paznokci i włosów. Ważna jest także odpowiednia dieta, bogata w warzywa, owoce i ryby. Kobiety w ciąży często cierpią na dolegliwości związane z układem moczowym. Tutaj z pomocą przychodzi ekstrakt z owoców żurawiny.

W tym wypadku dobrze jest stosować również zioła działające moczopędnie, jak liść pokrzywy lub skrzyp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *