Szczepienia i związane z nim kontrowersje

Jeszcze parę lat temu nikt nawet nie słyszał o stosowaniu szczepionek przeciw wielu wirusom. Dzisiaj świadomość młodych mam oraz ojców znacznie się zwiększa. Dzięki kampaniom reklamowym mamy szanse poznać nie tylko najnowsze medyczne technologie, ale także możliwości zapobiegania wielu chorobom.

Choć temat odpłatnych oraz dodatkowych szczepień budzi wiele kontrowersji, związanych głównie z obawami odnośnie groźnych powikłań np. autyzmem, to, choć są to niepotwierdzone fakty, często obalane, a następnie znowu przytaczane, to nigdy nie zostały dokładnie zbadane, potwierdzane czy udokumentowane. Dlatego też można sądzić, że są to może nie do końca wyssane z palca informacje, ale z pewnością nie należy się aż tak nimi sugerować.

Na skutek takiej niepewności dochodzi do sytuacji, w których znowu zaczynają wracać choroby już dawno zapomniane. Jest to często wynikiem świadomej rezygnacji rodziców z dodatkowych szczepień. Podejście takie nie tylko naraża społeczeństwo na rozwój wielu zakaźnych jednostek chorobowych, ale przede wszystkim zagraża naszym dzieciom.

Dlatego wszelkie spekulacje, niejasności związane z zaszczepieniem dzieci również szczepionką przeciw rotawirusom, należy dokładnie sprawdzić, zapytać lekarza, a przede wszystkim nie opierać się na jednej opinii. W Internecie znajdziemy wiele portali szczegółowo opisujących problem rotawirusów oraz szczepień z nimi związanych, które również pozwalają odpowiedzieć na wiele nurtujących nas pytań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *