Szczepienia dziecka to temat, o którym należałoby pomyśleć jeszcze przed jego narodzinami. Jak wiadomo wszelkie odpłatne szczepienia to dość wysokie sumy, które przy już dużych ponoszonych kosztach na zgromadzenie wyprawki dla dziecka, urządzeniu pokoiku, czy zakupie wózka, są sporym obciążaniem dla rodziców.

Jednak takie szczepienia są niezwykle istotne w zapobieganiu rozwojowi wielu chorób. Dla obniżania kosztów szczepień warto skorzystać z tak zwanego pakietu maluszka, który obejmuje trzy zasadnicze dawki szczepień w promocyjnych cenach.

Przede wszystkim należy podkreślić, że jest to dobre rozwiązanie pozwalające na zmniejszenie ilości wkuć i częstych wizyt w przychodni. Wykonywanie szczepień w pakiecie to najwyższej jakości dawki stosowane przeciw rotawirusowym zakażeniom, pneumokokom oraz błonicy, tężcowi, krztuścowi, polio, HIB, WZW B.

Są to najbardziej niebezpieczne choroby, zagrażające zdrowiu dzieci do drugiego roku życia. Podawanie je w trzech skupionych szczepionkach pozwala na unikniecie stresu związanego ze szczepień tak małych dzieci.

Sama zaszczepiłam swoje córki, korzystając z pakietu maluszka, dzięki temu uniknęliśmy wizyt w szpitalu, ciężkich chorób, właściwie w przeciągu tych już trzech lat dziewczyny miały tylko lekki katar. Co oczywiste potwierdza skuteczność takiego szczepienia.

Mimo tego, że pakiet obejmuje trzy wizyty co sześć tygodni i czwarte po roku od ostatniej dawki, to warte są każdej wydanej na nie złotówki. Warto pomyśleć o nich stosunkowo wcześniej, aby przygotować się finansowo, może będzie to dobry prezent od rodziny z okazji narodzin dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *