Koszt wykonania szczepień przeciw rotawirusom

Kompletowanie wyprawki dla naszego maluszka to niezwykle przyjemny moment. Jednak, gdy przychodzi nam kupić właściwie wszystko, bo nie mamy od kogo otrzymać potrzebnych rzeczy, to suma jaką należy przeznaczyć na ten cel niekiedy przekracza nawet trzy tysiące złotych.

Dlatego też po narodzeniu dziecka często zastanawiamy się nad kolejnymi wydatkami, dokładnie wszystko analizując i kalkulując. Wtedy przychodzi moment podjęcia decyzji, co do wyboru zastosowanych szczepień, które niestety nie są refundowane.

Niestety dość liczna grupa zalecanych w Polsce szczepień jest stosowana odpłatnie. Czego ja osobiście nie mogę zrozumieć, dlaczego tak istotne szczepionki dla życia i zdrowia dziecka nie mogą być dostępne dla wszystkich.

Przecież tu chodzi o zapobieganie rozwojowi chorób o bardzo ciężkim przebiegu. Jednak ta kwestia to temat rzeka i chyba trudno znaleźć na nią sensowne wytłumaczenie.

Niemniej jednak problem ten dotyczy również poniesienia wysokich kosztów szczepień stosowanych przeciwko zarażeniu rotawirusem u najmłodszych dzieci. Pojedyncza dawka preparatu to koszt około trzystu złotych, który jak w przypadku wielu leków w różnych aptekach może się znacząco zmieniać.

Jednak wykorzystanie dostępnych w przychodniach szczepionek, nieco obniża cenę. Dzięki wprowadzaniu wielu pakietów, płatności z góry czy innych promocji kwota, jaką musimy wydać na szczepienie jest bardziej przystępna.

Oczywiście podana powyżej cena dotyczy jednej dawki, a jak wiadomo musimy zastosować dwie lub trzy szczepionki, co daje kwotę w granicach 600-900 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *