Czy warto szczepić się przeciw rotawirusom?

http://www.szczepienia.pl/kalendarz-szczepien/program-na-piatke/polio/1 nic nie jest w stanie dorównać jakości leku HEMOFER Prolongatum

Do jednych z najczęstszych infekcji, które dotykają dzieci, są zakażenia rotawirusami. W niektórych przypadkach konsekwencje są bardzo poważne, gdyż u maluchów występują ostre biegunki, powiązane ze stanami zapalnymi jelit oraz żołądka.

Obecnie w Polsce udostępnione są dwa rodzaje szczepionek. Różnią się one zawartością, głównie pod względem ilości składników. Wyróżnia się bowiem szczepionki jednoskładnikowe oraz pięcioskładnikowe.

Pierwsze szczepienie powinno być podane niemowlakowi po szóstym tygodniu życia. Zazwyczaj szczepionka podawana jest doustnie. Ważne, żeby przed jej przyjęciem, wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Do nich zalicza się m.in. biegunka, różne choroby infekcyjne połączone z podwyższoną temperaturą, wymioty, nadwrażliwość na jakikolwiek składnik szczepionki bądź różne nieprawidłowości związane z układem immunologicznym. Po zastosowaniu szczepionki, u dziecka rzadko występują biegunki czy wymioty związane z infekcjami rotawirusowymi.